SEKCJA KOLARSKA

WITAMY W ŚWIECIE
DWÓCH KÓŁ

wlks sekcja kolarska (2)

Sekcja kolarska​

Jeśli kochasz jazdę na rowerze i chcesz się rozwijać to sekcja kolarska będzie idealna dla ciebie! To tutaj doskonalimy swoje umiejętności kolarskie i ciężko trenujemy, żeby potem rywalizować z innymi zawodnikami na wyścigach.

2023 Gravelowe MŚ K. Niewiadoma

Nasi wychowankowie

Nasi wychowankowie są dumą naszego klubu. W naszych barwach ścigali się tacy zawodnicy jak Rafał Majka, Tomek Marczyński, czy Katarzyna Niewiadoma - obecna mistrzyni świata w kolarstwie gravelowym.

wlks sekcja kolarska (1)

Dołącz do nas

Rower sprawia ci niezwykłą satysfakcję? Chcesz rozwijać swoje umiejętności kolarskie pod okiem trenera i rywalizować z innymi zawodnikami? Dołącz do nas już teraz i trenuj razem z nami!

Zdjęcie WhatsApp 2024 07 16 o 16.07.18 807bba06

Galeria

To tutaj możesz obejrzeć fotorelacje z wyścigów, w których braliśmy udział, a także zdjęcia z naszych wyjazdów i zgrupowań. Może uda ci się odnaleźć swoje zdjęcia sprzed lat!

Historia sekcji kolarskiej

W 1972 roku Rada Wojewódzka Ludowego Zespołu Sportowego (LZS) podjęła decyzję o powołaniu Wojewódzkiego Ludowego Klubu Sportowego „KRAKUS” w oparciu o istniejący klub LKS Swoszowianka. W ramach nowego klubu, powstały różne sekcje sportowe, które miały na celu rozwój różnych dyscyplin w regionie. Jedną z reaktywowanych sekcji była sekcja kolarska, która rozpoczęła swoją działalność w 1975 roku.

Skip to content